Tregime të Kujdesit

Në këtë pjesë të faqes sime të internetit, njerëzit mund të tregojnë histori se si e kujtuan planin e tyre të paralindjes ose histori të tjera që lidhen me zgjimin shpirtëror. Nëse dëshironi të ndani një histori të kujtimit të planit tuaj të jetës, ju lutemi dërgojeni atë tek Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.

 

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -----------

GJETJA E XHAMIT LARRI N IN BOTN E TIJ ASTRAL

Janie Martin

Kur isha një i moshuar në shkollën e mesme kam jetuar me tezen time Kay dhe xha Larry. Unë kurrë nuk kisha një ide se ata ishin paragjykues ndaj garës së zezë derisa një ditë pas takimit të klubit të tyre Elks ata po diskutonin për një çift që dinin atje të cilët sapo kishin adoptuar një vajzë të zezë. Ata menduan se ishte e tmerrshme, sepse tani ata do të kishin shumë telashe dhe kur ajo të rritet, burrat e zinj do të vinin rreth e përqark dhe të gjithë nipërit dhe mbesat e zeza që do të kishin në jetën e tyre dhe do të përbuzeshin nga miqtë e tyre të bardhë. Halla dhe xhaxhai im janë zhdukur tani dhe kështu xhaxhai Larry shkoi i pari shumë vite më parë.

Unë e gjeta veten jashtë trupit në shtëpinë e vjetër në Longview ku jetoja me teze Kay dhe Xha Larry kur isha i moshuar në shkollën e mesme. Shtëpia ishte shumë e bukur kur unë jetoja atje, por tani këtu, ishte shumë e vogël dhe e errët me blinds mbyllur në dritare. E kuptova xhaxhain tim Larry i cili kishte vdekur shumë vite më parë ishte aty diku. Unë pashë përreth tij dhe shkova në hyrjen e pasme, por kjo hajat ndodhej në një nivel më të lartë që nuk ekzistonte. Unë pashë një plak të zi të gjithë të kërrusur dhe dukej i trishtuar dhe e dija që ishte xhaxhai im Larry. E pyeta pse ishte i zi. Ai më tha se donte të provonte se si ishte të ishe një njeri i zi për shkak të gjykimit të tij që mbante kundër njerëzve të zezë kur ishte gjallë në tokë. Ai ende mund të rilindte i zi dhe ose ta jetonte atë në këtë Avion Astral. Ai po mësonte shumë nga kjo përvojë para lindjes para se të merrte një vendim.

Kam ardhur tek të tjerët që e dija duke luajtur përvoja të caktuara si kjo. Pavarësisht nga mashtrimet që kishin në të njëjtën kohë, të gjithë i lënë ato situata për të shkuar në një nivel tjetër më të këndshëm. Likeshtë si një lloj eksperience e imponuar nga vetja për të kapërcyer Njohurinë.

Janie

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- --------

"Plani im u shpalos në një mënyrë kaq të qetë, të paqëndrueshme gjatë gjithë jetës sime se ajo konstante që pohoi qëllimet e mia para lindjes ishte një entuziazëm i papërcaktuar për rrugën në të cilën isha. Duke u rritur, natyra dhe kafshët ishin shoqëruesit e mi të vazhdueshëm. në shtëpi me të gjitha kafshët dhe lehtësisht duke ngjitur pemët më të larta. Ishte gjëja më e natyrshme në botë për t'i kërkuar që fëmijë. Isha plot aventura dhe mësova të jem elastike dhe e patrembur në ndjekjet e mia të vetmuara .

"Babai im i dashur e njohu qëllimin tim të jetës dhe më inkurajoi të bëhesha veteriner. Unë nisa atë rrugë mbi 40 vjet më parë, dhe me shumë punë të vështirë (dhe më shumë se disa dështime gjatë rrugës), unë jam akoma i kujdesshëm për kafshët. Këto ditë i kaloj orët e punës duke ndihmuar kafshët e sëmura kronike, të dhimbshme dhe që vdesin të bëjnë tranzicionin e tyre në një mënyrë paqësore, duke i bërë eutanizimin e tyre në shtëpitë e tyre. Edhe pse është zemërthyer, është njëkohësisht i mëshirshëm. për të sjellë paqe dhe lehtësim për pacientët e mi të kafshëve dhe familjet e tyre të dashura në mjediset e tyre të njohura.

"Me udhëzimin e Robit, unë mësova nga udhëzuesit e mi shpirtërorë gjatë regresionit tim midis shpirtit se, si një grua që jetonte në Angli gjatë Luftës së Parë Botërore, unë isha në gjendje të sillja një ndjenjë qetësie për njerëzit me të cilët ndava atë jetë, dhe Unë e kam sjellë atë aftësi në këtë jetë. Kishte shumë më shumë detaje që ata ndanë me mua dhe që zbuluan se sa nga afër ata më kuptojnë dhe më mbështesin.

"Momenti më i thellë në regresionin tim me udhëzuesit e mi erdhi me një zbulim që ne të gjithë mund ta mbajmë: Në një moment udhëzuesi im kryesor zgjati duart e saj drejt meje dhe më ftoi të qëndroja me të. Kur e bëra këtë, ajo i tha mua që sa herë që bie poshtë, ajo është atje duke më ndihmuar të ngrihem përsëri, në të njëjtën mënyrë. Kjo është diçka që udhëzuesit tanë të dashur e bëjnë për të gjithë ne, pavarësisht nëse e kuptojmë apo jo. Asnjëherë mos dyshoni në dashurinë e tyre të paepur për ne Ata janë me ne gjatë të gjitha gëzimeve, sprovave dhe hidhërimeve tona. Ne me të vërtetë nuk jemi kurrë vetëm ".

Carol Miller, DVM
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- --------------------------------

“Përshëndetje Robert, unë kam lexuar si librat e tu, ashtu edhe shkrimet e tua kanë bërë jehonë të thellë në shpirtin tim. Unë u tërhoqa dhe u udhëzova në punën tënde pas një përvoje afër vdekjes në maj të vitit 2014. Ishte një përvojë kaq e çuditshme dhe tani jam duke u shëruar.

“Për t'ju dhënë një llogari të shkurtër, unë po kaloja biçikletën time dhe po bëja një kthesë të djathtë në një kryqëzim shumë të zënë në Montreal kur u përplasa nga katër rrotat e pasme të një tetëmbëdhjetë vetash që mbante një vinç 1 tonësh. E drejta kur po ndodhte gjithçka, unë u ndjeva çuditërisht i qetë. Unë e dija që ishte e pashmangshme dhe e relaksuar në të (në vend se të tensionohej, gjë që do të më vriste) dhe gjithashtu thirra një simbol emergjent Reiki që thërriste energjitë e engjëjve dhe zotërve ngjitës për të më ndihmuar. Unë jam një shërues i energjisë dhe shumë shpirtëror, kështu që patjetër që kisha mjetet për t'u marrë me këtë!

“Pasi u përplasa, unë kurrë nuk e humba vetëdijen, por përkundrazi qëndrova me dhimbjen, duke medituar në të ndërsa të gjithë rreth meje kishin panik, deri në atë pikë sa që gjatë udhëtimit në ambulancë, unë duhej t'i thoja ndihmës ndihmëses që të më qetësonte. Ai po bërtiste emrin tim për të më mbajtur “zgjuar” sepse i kisha sytë mbyllur në meditim. Unë hapa sytë dhe i thashë "të lutem jesh i qetë" ndërsa isha duke medituar dhe ia shtrëngova dorën për ta bërë të ditur se isha mirë. Kam humbur vetëdijen vetëm kur kam arritur në ER kur ata më kanë injektuar ketaminë.

"Kur më në fund u zgjova një ditë e gjysmë më vonë, pas një operacioni 11 orësh, ku kisha 40 mjeshtra Reiki nga e gjithë bota duke më dhënë Reiki në distancë, gjëja e parë që ndjeva (dhe ishte një dije kaq e thellë) ishte se I kisha planifikuar të gjitha. Kaq shumë detaje të çuditshme në lidhje me aksidentin tim më bëjnë të sigurt se kjo ishte planifikuar dhe se ky aksident ishte shumë më i madh se unë në kaq shumë nivele.

“Shërimi im ishte i mrekullueshëm për të thënë të paktën ... në thelb pas 4 operacioneve, unë shpëtova pa dëmtime të shtyllës kurrizore, organeve ose trurit! Ata gjithashtu më thanë se nuk ishin të sigurt kur do të ecja përsëri, por unë fillova të eci pas 3 javësh. Ata më thanë se do të isha në spital për 6 muaj, por unë u lëshova në një rimëkëmbje pas 5 javësh. Vazhdova rehabilitimin në një spital special por isha në gjendje të shkoja në shtëpi vetëm tre muaj pas aksidentit. Kisha një vështrim fizioterapist në rrezet e x-it dhe mrekullohesha se sa e çuditshme ishte që pavarësisht nga pesha e kamionit që duhej të më kishte copëtuar kockat, vetëm kockat e jashtme ishin thyer, sikur diçka kishte mbrojtur pjesët e brendshme që të mos dëmtoheshin. Unë kisha një fizioterapist tjetër që kishte punuar për 40 vjet më thoshte se unë isha rasti më i mrekullueshëm për të cilin ai kishte punuar ndonjëherë.

“Vetë aksidenti ishte jashtëzakonisht publik, ai ndodhi në një nga kryqëzimet më të ngarkuara në qendër të Montrealit. Dhe ajo ditë ishte gjithashtu shumë e ndryshme në atë që ndodhte një ngjarje / protestë, kështu që rrugët ishin plot me njerëz, përfshirë mediat, policinë dhe përgjigjen e parë (në mënyrë që reagimi pas aksidentit tim të ishte i menjëhershëm). (Një shënim i çuditshëm anësor: një nga miqtë e mi ishte tre vetura përpara aksidentit në makinën e tij dhe e pa atë duke ndodhur dhe vetëm e kuptova se isha unë kur ai e pa atë në lajme, unë pastaj përfundova në të njëjtin objekt rehabilitimi si i tij gjyshja, kështu që ai ishte në gjendje të na vizitonte të dyve në të njëjtën kohë lol). Unë gjithashtu bllokova sytë me oficerin e policisë që më erdhi në ndihmë menjëherë dhe siç po ndodhte. Mendoj se pjesa më e vështirë për mua ishte të shihja terrorin dhe traumën tek të gjithë ndërsa po ndodhte. Ndjeva çuditërisht kaq shumë trishtim në zemrën time duke ndjerë gjithë atë dhimbje.

“Sidoqoftë, përfundimisht, kuptova se të gjithë ata që supozohej të ishin atje dhe trauma që të gjithë përjetonim ishte një pjesë e një shërimi në një shkallë më të madhe.

“Pas aksidentit kishte shumë mbulim mediatik rreth sigurisë së biçikletave dhe kishte një protestë tjetër të planifikuar në emrin tim në shenjë solidariteti për mua në vendin e aksidentit. Një grup çiklistësh madje organizuan një "vdekje". Isha shumë e prekur, për të thënë të paktën.

"Ndjej thellësisht se ky aksident ishte përtej meje dhe ndodhi jo vetëm që unë të mësoja dhe të rritesha si një shpirt, por ishte gjithashtu i destinuar si një aktivizim i madh dhe zhvendosje e paradigmës për të gjithë të përfshirë dhe kolektivin në tërësi."

Një Nguyen, Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ---------------------------------

"Lili është fëmija im i dytë dhe që nga koha kur lindi ndjeva se kishte ardhur në një farë mënyre për të më shëruar.

"Ajo ka probleme me shikimin e saj fiziologjik, por shikimi i saj shpirtëror është shumë i qartë. Ajo më tha kur ishte shumë e vogël, ndoshta tre, se ishte aq e lumtur sa zgjodhi mua që të jem mamaja e saj, dhe që foshnjat duhet të zgjedhin mamitë dhe ajo më zgjodhi mua sepse unë isha mamaja më e mirë për të.

"Kur ajo ishte 6 vjeçe, ajo më tha sa më poshtë. Do të doja ta kisha regjistruar por kurrë nuk e dini kur do të ndodhë një bisedë si kjo!

"Lily tha," Mami, nuk isha gjithmonë Lily. Shumë kohë më parë në një vend tjetër isha akoma ajo që jam, por nuk isha Lily. Isha një vajzë tjetër dhe më thirrën Sara. Kam pasur një të mirë mami gjithashtu. Unë nuk kisha llojin e rrobave që vishja. Nëna ime i bëri rrobat e mia nga delet lesh dhe leckë të butë. Ne kishim një fermë. Unë kisha vëllezër dhe motra. Jetonim larg njerëzve të tjerë në një shtëpi të madhe që babai ndërtoi vetë. Ne kishim shumë tokë dhe babai im ndërtoi një hambar dhe gardhet tona. Ne kishim kafshë dhe unë gjithmonë shkoja në hambar për të qenë me ta dhe për t'u kujdesur për ta. Unë i doja kafshët e mia. Familja ime ishte e mirë Një ditë burrat erdhën duke hipur mbi kuaj në shtëpinë time. Ata kishin veshur të kuqe. Ata sollën kuti zjarri me ta mbi kuajt dhe vunë zjarr në shtëpinë tonë. Atëherë unë nuk isha Sara më. Prisja shumë kohë që të isha Lily. Kur isha Sara, puna ime ishte të dua kafshët dhe të kujdesesha për ta. Tani unë jam Lily, dhe puna ime është të jem shëruese. Unë madje po të shëroj. '  

"Ajo më tha se ishte rreth 200 vjet më parë. Më duket si një përshkrim i jetës në një fermë të hershme amerikane, mbase epoka e luftës së vitit 1812, dhe mbase ferma u sulmua nga ushtarët britanikë. Në moshën 6 vjeç , Lily ende nuk kishte mësuar histori që do të kishte informuar në asnjë mënyrë historinë e saj. 

"Isshtë interesante të theksohet se në atë kohë, ne jetonim në vend në fermën tonë të vogël dhe Lily gjithmonë ka pasur një afinitet të fortë dhe intuitiv për kafshët. Ajo i trajton të gjitha gjallesat me respektin dhe kujdesin më të thellë dhe ka një aftësi për tërheqjen dhe punën me kafshët. Mund të them shumë më tepër për mënyrën se si ajo mbështet shërimin tim, por sigurisht që unë e shoh atë si një shpirt me dridhje të lartë që ndonjëherë më ka dhënë kaq shumë guxim dhe forcë ".

Jen