Приказни за сеќавање

Во овој дел од мојата веб-страница, луѓето можат да споделуваат приказни за тоа како се сеќавале на нивниот план пред раѓање или други приказни поврзани со духовно будење. Ако сакате да споделите приказна за паметење на вашиот животен план, испратете ја на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

 

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -----------

НАЈДЕ ВО ЧЕСТО ЛАРИ ВО НЕГОВИОТ АСТРАЛ СВЕТ

Ieени Мартин

Кога бев постар во средно училиште, живеев со тетка ми Кеј и чичко Лери. Никогаш немав поим дека тие се предрасуди кон црната раса се додека еден ден по состанокот на нивниот клуб Елкс разговараа за пар што го знаеја таму и штотуку посвоија девојче црно. Тие сметаа дека е страшно затоа што сега ќе имаат многу проблеми и кога таа ќе порасне, црните мажи ќе се обидуваа да се додворуваат и сите црни внуци што ќе ги имаат во животот и ќе бидат потсмевани од нивните бели пријатели. Тетка ми и чичко ми ги нема сега и така чичко Лери отиде прв пред многу години.

Се најдов надвор од телото во старата куќа во Лонгвив, каде што живеев со тетка Кеј и чичко Лери кога бев постар во средно училиште. Куќата беше многу убава кога живеев таму, но сега тука, беше многу мала и темна со затворени ролетни на прозорците. Сфатив дека чичко ми Лери, кој почина пред многу години, беше некаде таму. Го погледнав наоколу и отидов на задниот трем, но овој трем се наоѓаше на повисоко ниво што не постоеше. Забележав еден стар црнец како се наведна и изгледа тажен и знаев дека тоа е мојот вујко Лери. Го прашав зошто е црн. Тој ми рече дека сака да доживее како е да се биде црнец поради неговата пресуда што ја водеше против црнците кога беше жив на земјата. Тој сè уште може да се прероди црно и да го живее на овој астрален авион. Учеше многу од ова искуство пред раѓањето пред да донесе одлука.

Наидов на други кои знаев да играм одредени искуства како ова. Без оглед во какви заблуди биле по некое време, сите ги напуштаат тие ситуации за да одат на друго ниво попријатно. Тоа е како еден вид самонаметнато искуство да се надмине знаењето.

Џени

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- --------

"Мојот план се одвиваше на таков тивок, неизмерен начин во текот на мојот живот што една постојана која ги потврдуваше моите намери пред раѓањето беше нелегален ентузијазам за патот по кој бев. Растејќи, природата и животните беа мои постојани придружници. Се чувствував целосно дома со сите животни и лесно се искачував на највисоките дрвја. За мене беше најприродното нешто на светот да ги барам како дете. Бев полн со авантури и научив да бидам еластичен и да не се плашам во моите осамени активности .

"Мојот драг татко ја препозна мојата животна цел и ме охрабри да станам ветеринар. Почнав на тој пат пред повеќе од 40 години и со многу напорна работа (и повеќе од неколку неуспеси на патот), сè уште се грижам за животните. Деновиве го минувам моето работно време помагајќи на хронично болни, болни и умирачки животни да го преминат на мирен начин, со еутаназирање во нивните домови. Иако е срцепарателно, истовремено е милостиво. Мојата најголема желба е да им донесам мир и олеснување на моите пациенти со животни и нивните сакани семејства во нивната позната околина.

„Со водство на Роб, научив од моите духовни водичи за време на мојата регресија помеѓу душата дека, како жена што живееше во Англија за време на Првата светска војна, можев да им донесам чувство на смиреност на луѓето со кои го споделував тој живот и Ја внесов таа способност во овој живот. Имаше многу повеќе детали што тие ги споделија со мене и откриваат колку интимно ме разбираат и ме поддржуваат.

"Најдлабокиот момент во мојата регресија со моите водичи дојде со откритие за кое сите можеме да се држиме: Во еден момент мојот примарен водич ги подаде рацете кон мене и ме покани да застанам заедно со неа. Кога го сторив тоа, таа рече за мене што секој пат кога ќе паднам, таа е таму и ми помага да застанам на ист начин. Ова е нешто што нашите водичи за lovingубов го прават за сите нас, без разлика дали го сфаќаме тоа или не. Никогаш не се сомневајте во нивната непоколеблива loveубов кон нас Тие се со нас низ сите наши радости, искушенија и таги. Ние навистина никогаш не сме сами “.

Керол Милер, ДВМ
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- --------------------------------

„Здраво Роберт, ги прочитав и твоите книги и твоите списи навистина одекнаа длабоко во мојата душа. Бев привлечен и воден до твојата работа по блиско смртно искуство во мај 2014 година. Беше толку чудно искуство, и сè уште лекувам од тоа.

„За да ви кажам кратко, возев велосипед и вртев надесно на многу фреквентна раскрсница во Монтреал, кога ме прегазија четирите задни тркала на осумнаесет тркала што носеше кран со 1 тон. Токму кога сето тоа се случуваше, се чувствував чудно смирено. Знаев дека е неизбежно и релаксирано во него (наместо да се затегнувам, што ќе ме убиеше) и исто така се повикав на итен симбол на Реики, кој повикуваше на енергиите на ангелите и надмоќните господари да ми помогнат. Јас сум исцелител на енергијата и многу духовен, така што дефинитивно имав алатки да се справам со ова!

„Откако ме прегазија, никогаш не ја изгубив свеста, но наместо тоа, останав со болката, медитирав во неа, додека сите околу мене беа испаничени, до тој степен што за време на возењето со брза помош, морав да му кажам на болничарот што ме чуваше да се смири. Тој ми викаше за да ме остави „буден“ затоа што имав затворени очи при медитација. Ги отворив очите и му реков: „Те молам, тишина“ додека медитирав и му ја стиснав раката за да знам дека сум добро. Ја изгубив свеста само кога стигнав до ЕР кога ми вбризгаа кетамин.

„Кога конечно се разбудив ден и половина подоцна, по 11-часовна операција каде што имав 40 господари на Реики од целиот свет, ми даваа далечина на Реики, првото нешто што го почувствував (и тоа беше толку длабоко знаење) беше дека Јас го испланирав сето тоа. Толку многу чудни детали за мојата несреќа ме уверуваат дека ова е планирано и дека оваа несреќа беше многу поголема од мене на толку многу нивоа.

„Моето закрепнување беше најмалку чудесно ... во основа по 4 операции, избегав без оштетување на 'рбетот, органите или мозокот! Тие исто така ми рекоа дека не се сигурни кога ќе одам повторно, но почнав да одам по 3 недели. Тие ми рекоа дека ќе бидам во болница 6 месеци, но по 5 недели бев отпуштен на рековалесценција. Продолжив со рехабилитација во специјална болница, но можев да одам дома само три месеци по несреќата. Имав физиотерапевтски преглед на рентгенските зраци и се чудев колку е чудно што и покрај тежината на камионот што требаше да ми ги скрши коските, беа скршени само надворешните коски, како нешто да ги заштитуваше внатрешните делови од оштетување. Имав друг физиотерапевт кој работеше 40 години, ми рече дека сум најчудесниот случај на кој работел.

„Самата несреќа беше исклучително јавна, се случи на една од најпрометните крстосници во центарот на Монтреал. И тој ден беше исто така многу поразличен по тоа што се случи настан / протест, па улиците беа полни со луѓе, вклучително и медиуми, полиција и прв одговор (така што реакцијата по мојата несреќа беше моментална). (Бизарна споредна белешка: еден од моите пријатели беше три автомобили пред несреќата во неговиот сопствен автомобил и виде дека тоа се случува и само сфатив дека сум јас кога го видел тоа на вестите, јас тогаш завршив во истиот објект за рехабилитација како и неговиот баба, па тој можеше да не посети и двајцата истовремено lol). Јас исто така заклучив очи со полицаецот кој ми помогна непосредно и како што се случуваше. Мислам дека најтешко за мене беше да го видам теророт и траумата кај сите како што се случуваше. Чудно чувствував толкава тага во моето срце чувствувајќи ја целата таа болка.

„Сепак, на крајот сфатив дека секој што требаше да биде таму и траумата што ја доживеавме сите беа дел од заздравување од поголеми размери.

„По несреќата, имаше големо медиумско покривање за безбедноста на велосипедот и беше планиран уште еден протест во мое име во знак на солидарност за мене на местото на несреќата. Група велосипедисти дури и организираа „умирање“. Бев многу трогнат, да кажам најмалку.

„Длабоко чувствувам дека оваа несреќа беше над мене и се случи не само за да научам и да растам како душа, туку беше исто така наменета како огромна активација и промена на парадигмата за сите вклучени и колективот како целина“.

Нгуен, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ---------------------------------

„Лили е моето второ дете и јас уште од самото раѓање почувствував дека на некој начин дојде да ме лекува.

"Таа има проблеми со физиолошкиот вид, но нејзиниот духовен вид е многу јасен. Таа ми рече кога беше многу мала, можеби три, дека е толку среќна што ме одбра да бидам нејзина мама и дека бебињата треба да ги изберат своите мамички и таа ме избра мене затоа што јас бев најдобрата мама за неа.

„Кога имала 6 години, таа ми го рече следново. Би сакала да го снимам, но никогаш не знаеш кога ќе се случи ваков разговор!

"Лили рече:" Мами, јас не бев секогаш Лили. Одамна на друго место сè уште бев тоа што сум, но не бев Лили. Бев уште едно девојче и ме викаа Сара. Имав убаво исто така мама. Немав облека како што носам. Мајка ми ја правеше облеката од овци волна и мека крпа. Имавме фарма. Имав браќа и сестри. livedивеевме далеку од другите луѓе во голема куќа што мојата тато се изгради. Имавме многу земја, а татко ми изгради штала и нашите огради. Имавме животни и јас секогаш одев во штала да бидам со нив и да се грижам за нив. Ги сакав моите животни. Моето семејство беше добро Еден ден дојдоа мажи јавајќи на коњи до мојата куќа. Тие беа облечени во црвена боја. Донесоа оган кутии со своите коњи и ја запалија нашата куќа. Тогаш јас веќе не бев Сара. Долго чекав да бидам Лили. Кога бев Сара, мојата работа беше да сакам животни и да се грижам за нив. Сега сум Лили, а мојата работа е да бидам исцелител. Дури и те лекувам. '  

"Таа ми рече дека е пред околу 200 години. Ми звучи како опис на животот на рана американска фарма, можеби ерата на војната од 1812 година, а можеби и фармата беше нападната од британски војници. На 6-годишна возраст , Лили сè уште не научила историја што на кој било начин би ја информирала нејзината приказна. 

"Интересно е да се напомене дека во тоа време, живеевме во земјата на наша мала фарма, а Лили отсекогаш имала силен, интуитивен афинитет кон животните. Таа се однесува кон сите живи суштества со најголема почит и грижа и има за привлекување и работа со животни. Можев да кажам многу повеќе за начинот на кој таа го поддржува моето сопствено заздравување, но секако ја гледам како душа со висока вибрација која на моменти ми даваше толку многу храброст и сила “.

Jen