Имав чест да зборувам за планирањето пред раѓање на ОН за просветителство на Обединетите нации (UNSRC). Прекрасно е да се види една организација како ОН да се интересира за духовноста. Тоа е уште еден знак за светското духовно будење што се случува.

Погледнете шест-минутен клип на еден од моите разговори.

Нудам едновечерни (двочасовни) разговори, полудневни (четиричасовни) групни регресии и дводневни и тридневни работилници. За да се распрашате околу закажаниот настан, контактирајте ме Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите..

Ве молиме автоматски да бидете известени за настаните пријавете се за мојот билтен.

My Просветлување на целта на животот, откривање на вашиот план за живот работилницата ќе биде понудена како што е опишано подолу. За повеќе информации за било која работилница, ве молиме напишете Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Исто така, ќе им понудам приватни сесии за време на сите патувања наведени подолу. Ве молиме контактирајте ме на е-поштата погоре за да се распрашате.

настани

2019

март

Март 8 - Сарасота, Флорида - Јавен разговор. За повеќе информации молам Кликни тука.

Март 9-10 - Сарасота, Флорида - Работилница. За повеќе информации молам Кликни тука.

Март 23-24 - Богота, Колумбија - За да се регистрирате или за повеќе информации, молам Кликни тука или контактирајте го Марибел во Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Март 30-31 - Tepotzotlan, Мексико - За да се регистрирате или за повеќе информации, молам Кликни тука или контактирајте го Марибел во Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Април

Април 6-7 - Дејтон, Охајо - Работилница преку Ајурведата Природно-здравствениот центар. За да се регистрирате или за повеќе информации, молам Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите..

мај

Мај 17-19 - Бун, Северна Каролина - Работилница во Центарот за уметност на живеење. За повеќе информации молам Кликни тука.

Јуни

Јуни 22-23 - Лима, Перу - Работилница. За повеќе информации молам Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите..

Август

Август 30 - Септември 2 - Скотс долина, Калифорнија - Работилница на 1440 Multiversity. За повеќе информации молам Кликни тука.

Септември

Септември 7-8 - Ванкувер, Британска Колумбија, Канада - Работилница преку Холихок. Детали што треба да се објават.

Октомври

Октомври 11 - Варшава, Полска - Јавен разговор. За повеќе информации молам Кликни тука.

Октомври 12-13 - Варшава, Полска - Работилница. За повеќе информации молам Кликни тука.

Октомври 19-20 - Sarnen, Швајцарија - Работилница. За повеќе информации молам Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите..

Ноември

Ноември 2-3 - Мадрид, Шпанија - За да се регистрирате или за повеќе информации, молам Кликни тука.

Ноември 9-10 - Билбао, Шпанија - За да се регистрирате или за повеќе информации, молам Кликни тука.

Ноември 16-17 - Барселона, Шпанија - За да се регистрирате или за повеќе информации, молам Кликни тука.

Ноември 29 - декември 1 - Стокбриџ, Масачусетс - Работилница во Крипалу. За повеќе информации или да се регистрирате, молам Кликни тука.

2020

Јануари

Јан. 31 - Франкфурт, Германија - Јавен разговор.

Февруари

Февруари. 1-2 - Франкфурт, Германија - Работилница.

Февруари 8-9 - Хамбург, Германија - Работилница.

Февруари 15-16 - Минхен, Германија - Работилница.