Политика на приватност

Кој сум јас

Адресата на мојот веб-сајт е http://yoursoulsplan.com.

коментари

Кога посетителите оставаат коментари на блогот, ги собира податоците прикажани во формуларот за коментари, а исто така и IP адресата на посетителот и низата на кориснички агенти на прелистувачот за да помогнат во откривањето на спам.

Онлајн продавница и со кого ги споделувам вашите податоци

Ние ќе ја користиме само Вашата адреса за испраќање и фактурирање и други информации за контакт

  • Да комуницираме со вас за вашата нарачка
  • За да се исполни вашата нарачка
  • Овие информации не се споделуваат со никого, некогаш.

Ако направите купување во онлајн продавница, вашето име и адреса за е-пошта автоматски ќе бидат додадени на листата за мојот е-мејл билтен. Јас испраќам просек од 2-3 билтени годишно. Можете да се вратиш во секое време. Оваа листа НЕ се дели со никого, некогаш.

Контакт форма и со кого ги споделувам вашите податоци

Ние ќе ја користиме вашата email адреса само за да комуницираме со вас за коментарите и / или прашањата во вашата комуникација со нас преку формуларот за контакт на веб-страницата. Ниту вашето име, ниту вашата e-mail адреса нема да бидат додадени во листата на е-пошта, и оваа информација НЕМА да биде споделена со никого, некогаш.

Колачињата

Само блогот и делови за складирање на оваа веб-страница користат колачиња. Ние користиме колачиња за да ви понудиме подобро искуство во прелистувањето и да анализираме сообраќај на сајтот. Ако ги користите тие делови од оваа страница, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.

Ако имате сметка во продавницата и ако влезете во неа, ние ќе поставиме привремено колаче за да утврдиме дали вашиот прелистувач прифаќа колачиња. Ова колаче не содржи лични податоци и се отфрла кога го затворате вашиот прелистувач.

Кога ќе влезете во продавницата, ние исто така ќе поставиме неколку колачиња за да ги зачуваме вашите информации за најава и изборот на вашиот екран. Колачињата за најавување се привремени. Ако се одјавите од вашата сметка, колачињата за најава ќе бидат отстранети.

Количината на време колачиња се чуваат е определено од Ecwid, нашиот снабдувач на e-commerce. Тековни детали за Политиката за приватност на Ecwid може да се најде тука.

Вградена содржина од други веб-сајтови

Статии на оваа страница може да вклучуваат вградени содржини (пр. Видеа, слики, статии итн.). Вградената содржина од други веб-страници се однесува на ист начин како и ако посетителот го посетил другиот веб-сајт.

Овие веб-страници можат да собираат податоци за вас, да користат колачиња, да вградат дополнително следење на трети страни и да ја следат вашата интеракција со вградената содржина, вклучувајќи ја следењето на вашата интеракција со вградената содржина ако имате сметка и сте најавени на таа веб-страница.

Колку долго ќе ги задржиме вашите податоци

Ако оставите коментар на блогот, коментарот и неговите метаподатоци се задржуваат на неодредено време. Ова е така за да можеме автоматски да препознаваме и да одобруваме какви било понатамошни коментари, наместо да ги држиме во редот за умереност.

За корисниците кои создаваат сметка во продавницата, ние исто така ги чуваме личните информации што ги обезбедуваат во нивниот кориснички профил. Сите корисници можат да ги гледаат, уредуваат или бришат своите лични податоци во секое време (освен што не можат да го променат нивното корисничко име). Администраторите на веб-страници исто така можат да ги видат и уредуваат тие информации.

Кои права имате над вашите податоци

Можете да побарате да ги избришеме личните податоци што ги имаме за вас. Ова не вклучува никакви податоци кои сме должни да ги чуваме за административни, правни или безбедносни цели.

Каде ги испраќаме вашите податоци

Коментарите на посетителите може да се проверат преку автоматска услуга за откривање на спам.

Задоволството на клиентите

ЗАДОЛЖУВАЊЕ НА КЛИЕНТИТЕ е важно за нас. Ако имате какви било прашања, прашајте.

Ние ќе ја користиме само вашата адреса за испраќање и фактурирање и информации за контакт

  • Да комуницираме со вас за вашата нарачка
  • За да се исполни вашата нарачка

Избор / откажување

Нашиот сајт им овозможува на корисниците можност да се откажат од примање на комуникации од нас. Оваа страница им дава на корисниците следниве опции за отстранување на нивните информации од нашата база на податоци за да не ги примаат идните комуникации.

  1. Можете да испратите е-пошта до Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Исправи / Ажурирај

Оваа страница им овозможува на корисниците следните опции за промена и модификација на претходно доставените информации.

  1. e-mail Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Контактирање на веб-страницата

Ако имате какви било прашања во врска со оваа изјава за приватност, практиките на оваа веб-страница, или вашите постапки со оваа страница, контактирајте со:

Роб Шварц
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.