Имав чест да зборувам за планирањето пред раѓање на ОН за просветителство на Обединетите нации (UNSRC). Прекрасно е да се види една организација како ОН да се интересира за духовноста. Тоа е уште еден знак за светското духовно будење што се случува.

Погледнете шест-минутен клип на еден од моите разговори.

Нудам едновечерни (двочасовни) разговори, полудневни (четиричасовни) групни регресии и дводневни и тридневни работилници. За да се распрашате околу закажаниот настан, контактирајте ме Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите..

Ве молиме автоматски да бидете известени за настаните пријавете се за мојот билтен.

My Просветлување на целта на животот, откривање на вашиот план за живот работилницата ќе биде понудена како што е опишано подолу. За повеќе информации за било која работилница, ве молиме напишете Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Исто така, ќе им понудам приватни сесии за време на сите патувања наведени подолу. Ве молиме контактирајте ме на е-поштата погоре за да се распрашате.

 

настани

2018

Јули

Јули 19 - Нанаимо, Остров во Ванкувер, Канада - Разговор (7-9 pm) во црквата Единство во Нанаимо (Нанаимо метафизичка група), 2325 Исток Велингтон патот. За повеќе информации ве молиме контактирајте Синди Питвор Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите. или 250-591-0775, или посетете ја www.unitynanaimo.org

Август

Август 2 - Parksville, Vancouver Island, Канада - разговор (7-9 pm) во Parksville смена во акција, Parksville заедница центар, 132 Jensen Avenue. За повеќе информации, ве молиме контактирајте Ева ГродтОваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.или 250-954-1002. Предложена донација $ 7.

Август 16 - Ванкувер, Канада - Разговор во Бањите Книги 6: 30-8: 00 pm. За повеќе информации посетете јаhttps://www.banyen.com/events/schwartz-2018

Септември

Септември 7 - Ванкувер, Канада - Јавен разговор. За детали, посететеhttps://hollyhock.ca/programinfo/schwartz/

Септември 8-9 - Ванкувер, Канада - Работилница. За детали, посететеhttps://hollyhock.ca/programinfo/schwartz/

Септември 15 - Сан Франциско, Калифорнија - Работилница на Калифорнискиот институт за интегрални студии. За детали, посететеhttps://www.ciis.edu/

Октомври

Октомври 26-28 - Варшава, Полска

Ноември

Ноември 3-4 - Барселона, Шпанија - За повеќе информации или за да се регистрирате, кликнете овде.

Ноември 10-11 - Билбао, Шпанија - За повеќе информации или за регистрација, кликнете овде.

Ноември 17-18 - Мадрид, Шпанија - За повеќе информации или за регистрација, кликнете овде.

Ноември 30 - декември 2 - Stockbridge, Масачусетс - За детали, ве молам Кликни тука.

2019

Јануари

Jan. 4-6 - Скотс долина, Калифорнија - Работилница на 1440 Multiversity. За повеќе информации молам Кликни тука.

Jan. 10 - Parksville, Vancouver Island - Јавен разговор. За детали контактирајте со Ева Гродт Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Jan. 12-13 - Parksville, Vancouver Island - Работилница. За детали контактирајте со Ева Гродт Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Април

Април 27-28 - Лима, Перу

мај

Мај 17-19 - Бун, Северна Каролина - Работилница во Центарот за уметност на живеење. За повеќе информации посетете јаhttps://artoflivingretreatcenter.org/